27 marca 2017

Zakładanie własnej działalności

Zakładanie własnej działalności – krok po kroku

Własna firma to często początek wielkiej przygody… i paru kłopotów. Nie ma się jednak czym martwić! W przypadku, gdy planujesz otworzyć działalność, ale potrzebujesz wsparcia w pierwszych fazach rozwoju biznesu, warto nawiązać współpracę z nowoczesnym biurem księgowym. Sprawdź, jaką pomoc możesz uzyskać w Biurze Rachunkowym Monika Szmit w Tychach!

My pracujemy, ty zyskujesz

Pierwsze kroki w świecie biznesu to bardzo ważny moment dla każdego przedsiębiorcy. Niestety, choć często marzymy o tym, aby szybko rozwinąć skrzydła, w rzeczywistości możemy natknąć się na liczne trudności. Chcesz poczuć się pewnie w kwestiach podatkowych, a jednocześnie mieć pełną kontrolę nad księgowością swojej firmy? Najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji to zgłoszenie się do biura rachunkowego, które oferuje kompleksowe usługi z zakresu zakładania działalności gospodarczej. Całościowa oferta często nie dotyczy jedynie doradztwa, ale obejmuje także udzielanie informacji na temat niezbędnych formalności, reprezentowanie przed Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy, w późniejszych etapach, przekształcanie formy prawnej prowadzonej działalności.

Warto pamiętać, że decydując się na taki kształt pomocy, wybieramy także oszczędność czasu oraz sprawdzone rozwiązania – pracująca w biurze rachunkowym księgowa może nam bowiem doradzić nie tylko w kwestiach finansów, ale i tych związanych z kadrami czy organizacją pracy firmy od strony rachunkowości. Taki obrót sprawy nie pozostawia już żadnych złudzeń – podczas gdy my możemy w pełni zająć się planowaniem, sprawdzeni eksperci zadbają o niezbędne formalności.

Przedsiębiorstwo od kuchni

Jak proces zakładania działalności wygląda od strony specjalistów w swojej dziedzinie? Wszystko zaczyna się od rozmowy z klientem, który precyzuje swoje oczekiwania względem biura rachunkowego oraz przedstawia koncepcję na firmę. Warto także pamiętać, że w przypadku otworzenia przedsiębiorstwa, gdzie niezbędne są pozwolenia lub koncesje – to, czy prowadzenie danej firmy wymaga takiej dokumentacji, zależy od branży – biuro odpowiada także za kompletowanie odpowiednich wniosków. Przed przygotowaniem właściwych dokumentów, księgowa przeprowadza również szczegółową rozmowę oraz doradza optymalne rozwiązania podatkowe. Jako przyszli przedsiębiorcy nie musimy się już o nic martwić – nasze biuro rachunkowe nie tylko przygotuje oraz złoży wymagane wnioski, ale także rozwieje wątpliwości na każdym z etapów zakładania przedsiębiorstwa. Zakładanie działalności szybko, skutecznie i bez stresu? Z Biurem Rachunkowym Monika Szmit z siedzibą w Tychach to możliwe! Doradzimy Ci w kwestii rozwiązań podatkowych oraz przeprowadzimy przez cały proces zakładania własnego biznesu – a kiedy my działamy, ty stajesz się przedsiębiorcą!

Powrót do strony głównej