5 kwietnia 2017

Wybór właściwego biura rachunkowego

Finansowy zawrót głowy. 3 wskazówki, jak wybrać właściwe biuro rachunkowe

Masz własną firmę, a może dopiero planujesz otworzyć działalność? Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to jedna z ważniejszych kwestii, z jaką trzeba się na początku zmierzyć. Kompleksowa obsługa, prowadzenie ewidencji, kadra – sprawdź, na jakie aspekty zwrócić uwagę przed nawiązaniem współpracy z księgową.

1. Specjaliści w swojej dziedzinie

Kompetentny i sprawdzony zespół to połowa sukcesu w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku księgowości – jedynie starannie dobrany skład ekspertów może zagwarantować, że finanse oraz rachunkowość przedsiębiorstwa znalazły się w odpowiednich rękach. Co to dokładnie oznacza? Decydując się na usługi konkretnego biura rachunkowego, zwróćmy uwagę zarówno na indywidualne podejście do klienta, jak i doświadczenie oraz potwierdzą certyfikatami fachową wiedzę. Dodatkowo, w zależności od naszych potrzeb, biuro rachunkowe może zaproponować nie tylko standardowe usługi, ale i bardziej kompleksowe propozycje, jak np. optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. Jesteś ze Śląska lub okolic? Nasze Biuro Rachunkowe Monika Szmit w Tychach to wysokiej klasy specjaliści, dla których twój biznes i potrzeby są zawsze na pierwszym miejscu.

2. Sumienność w cenie

Porządek to niezmiernie istotna sprawa – wie o tym każdy, kto choć raz odłożył ważny dokument w nieodpowiednie miejsce, a potem… no właśnie. Zanim podejmiesz decyzję co do współpracy z danym biurem, zwróć uwagę na porządek oraz sposób, w jaki prowadzą swoją dokumentację. Czy dotrzymują wszystkich terminów? W jaki sposób dbają o fakt, aby na żadnym z etapów pracy nie narazić dokumentów swoich klientów na utratę poufności danych? Pamiętaj również, że pracownicy mają obowiązek rozwiać twoje wątpliwości, a także, w przypadku kompleksowej obsługi, zapewnić pełny zakres wsparcia merytorycznego.

3. Zakres usług

Znalazłeś biuro, które wydaje ci się właściwe, ale oferta świadczonych przez nie usług jest bardzo wąska? O ile w niektórych przypadkach takie rozwiązanie może wypadać korzystne, o tyle bardziej kompleksowe propozycje umożliwiają załatwienie wszystkich niezbędnych formalności pod jednym dachem. Wato więc wybrać taką księgową, które nie tylko zapewni nam fachową i całościową opiekę w przypadku bardziej skomplikowanych sytuacji, ale i zaproponuje optymalne rozwiązania już od samych początków prowadzenia działalności.

Biuro Rachunkowe Monika Szmit z siedzibą w Tychach to kompleksowa i wszechstronna obsługa każdego klienta. Oferujmy sporządzanie deklaracji czy bilansów, prowadzenie rejestrów sprzedaży oraz pomoc z zakresu zakładania działalności gospodarczej. Dla nas liczy się twój sukces!

Powrót do strony głównej